| Anonim0204 a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez un telefon ce sa aleg:
Samsung S5
Note 3
A3 (2016)
A5 (2016)
Ce asteptar am:
Sa tina o zi bateria
Sa mearga cat de cat gaming ok pe el.
Sa faca poze bune.
MULTUMESC!

12 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu scrie "samisugi" pe el, bossulica vrea de firma nu coteaza performanta si calitatea.
Pentru el o petarda de A3 e mai buna decat un Meizu M3 doar pentru ca scrie "Samsugi".

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CPAElites):

Mdah, las' ca e bine ca noi astia mai fraieri sa folosim non-branduri. Scad drastic sansele sa ne-o luam la ceafa si sa ne fure careva chinezaria.winking

| CPAElites a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Adevarat laughing
Multi dintre fan boy nu stiu ca majoritatea brandurilor de top Chinezesti ( Meizu, Bluboo, Elephone etc. ) au componente produse de Samsung, LG, Sharp, Sony etc. practic, ei produc doar carcasa.
Cand ei spun ca Meizu e Chinezarie proasta ei spun ca Samsung, LG, Sony etc. produc componente proaste laughing

| CPAElites a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

De cand Samsung au belit-o cu majoritatea modelelor nu mai am incredere in produsele lor.
Cel mai recent "belit" este S8 care are grave probleme Hardware cu display-ul :
http://www.youtube.com/watch?v=3nqy_aFCBj8
PS : De cand guvernul Chinez a pompat miliarde in Companii ce fabrica diverse componente, telefoanele Chinezesti au inceput sa le intreaca pe cele "de firma" la raportul calitate/pret/performanta.
De exemplu Xiaomi Mi Mix, Elephone s8 care nu costa mai mult de 500$.

| Anonim0204 explică (pentru CPAElites):

Despre A5 2016 ce ziceti?

| CPAElites a răspuns (pentru Anonim0204):

Ce buget ai?

| Anonim0204 explică (pentru CPAElites):

Nu stiu, vreau ceva SH bun in jur de 700 lei...

| CPAElites a răspuns:

Recomad :
https://altex.ro/smartphone-meizu-mx6-dual-sim-32-gb-gold
http://altex.ro/smartphone-meizu-mx5-m575h-16gb-grey
Sterge cu orice telefon "de firma" pe joc in gama aceea de pret.

| Kiwibibilă a răspuns:

S5 logic. De fapt in general seria s e mai buna decat celelalte.

| Anonim2htqbf a răspuns:

Hei. Eu chiar ieri mi-am.luat un A3 2016 si sunt foarte multumita. Bateria am incarcat'o aseara si de azi dimineata (7:00) sunt pe net si am 90% bateria.