| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi copii niste melodii pe cardul de memorie al telefonului, dar pe calculator imi apare ca trebuie sa il formatez si nu ma lasa sa intru, cu toate ca am formatat cardul.Ce sa fac? Urgentttt!

9 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Pai pentru ca nu suporta cititorul. cardurile sunt de mai multe feluri: SD simple (max 2GB), SDHC (maxim 32 GB) si SDXC (pana acum maxim 64GB). daca tu ai un cititor care suporta numai SD-uri simple nu o sa-ti citeasca cele mai mari de 2GB. e valabil si pentru microSD

| Misshaa a răspuns (pentru al3xander):

Pai am de 2 GB.Pana acum nu am patit asalaughing vad ca s-a dilit cardul

| al3xander a răspuns (pentru Misshaa):

Ori e cardul stricat, ori driver-ul de la cititor a fost sters sau deteriorat. cauta driver-ul din nou din windows update->optional updates sau cu un program de cautat drivere tip driver genius.

| BoMbOnIkRoOzSiDuLcE a răspuns:

Asta am patit si eu si mi-am luat alt card happy

| eaglewatch01 a răspuns:

Vezi daca nu e blocat sistemul de copiere al cardului.

| al3xander a răspuns (pentru eaglewatch01):

Daca era blocat il vedea dar nu putea sa modifice nimic de pe el

| Misshaa a răspuns (pentru eaglewatch01):

Si cum as putea sa il deblochez? smug

| eaglewatch01 a răspuns (pentru Misshaa):

Pe undeva pe lateral ar trebui sa aiba o piedica, care culiseaza in sus si jos.

| paulapatricia a răspuns:

Asa pateam si eu, cumpara altul nu mai e ce sa faci iti zic eu, am chemat si pe cineva si nu m-a putut ajuta.