| mariacristina_2657 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o camera video dar am gasit pe site la altex camera care filmeaza sd si alta care filmeaza hdd. care este diferenta?( dau funda.)

Răspuns Câştigător
| bOse a răspuns:

Nu exista filmare hdd.

Doar filmare sd ( standard definition ) adica o rezolutie normala probabil in format 640x480 sau 720x480

Si filmare HD ( high definition ) adica 720p si 1080p / 1280x720 si 1920x1080 progresiv

Mergi pe cea cu HD

6 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Este o diferenta, SD inseamna standard definition de 640X480 se vede mic si daca il pui pe tot ecranul, videoclipul va fi cu "patratele" iar HD inseamna high-definition(inalta definitie) si este de 720p (p=pixeli)1, 280×720, sau full HD de 1080p pe 1920×1, 080, full HD este cea mai mare claritate pentru videoclipuri si aparate de filmat pana in prezent.

| andreutz a răspuns:

SD este tipul de card pe care inregistreaza camera, iar HDD este un harddisk deja incorporat in camera. Avantajul ar fi ca cel din urma are spatiul de stocare mai mare, dar nu are nici o relevanta fata de calitatea videoclipului totusi.

| Cretaker a răspuns:

Diferenta e calitatea imaginii.

| iulianpuscasu a răspuns:

Sd-carduri sd Si hdd-Hard Disk Drive inregistreaza la fel doar mediile de stocare sunt diferite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca este nici o diferenta sunt la fel

| frumushyk2010 a răspuns:

Sunt la felhappy numai ca sunt putine diferitehappy calitateAtongue