| xBlueLiGhTx a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o placa video pentru pc.Si ca sa nu o cumpar degeaba sa nu se potriveasca va voi intreba pe voi.
Am slot pe placa de baza pe pci express x16 (1.0 sa ceva de genu.este primul pci express)
Si mai am si slot agp pe placa de baza.
Intrebarea mea este:
Pot pune pe slotul pci express de pe placa de baza(placa de baza este ddr1) o placa video pe pci express ddr2(sau mai mare) 128 bit 512 mb si asa mai departe)?
Sau pe agp tot asa una ddr2.

1 răspuns:
| Me2 a răspuns:

Cum sa ai pe placa de baza si slot AGP si PCi-e? E imposibil asa ceva
Daca ai PCI-express (1, 2,3 nu conteaza), poti pune ooorice placa video pe PCI-express
In schimb daca ai AGP nu poti pune PCI-expres pentru ca nu va incapea in slot