| 1Q a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un aer conditionat, la ce trebuie sa fiu atent ca sa pot sa aleg unul bun? Am vazut acolo ca scrie de niste sepcificatii dar nu inteleg ca nu sunt din domeniu, deci la ce specificatii trebuie sa ma uit ca sa nu cumpar unul prost? Mersi

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Oho, e beton, ia-l!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu te pricepi, cel mai bine e sa apelezi la un specialist.

| sierra1 a răspuns:

Câți bani bagi și ce suprafață/volum ai in vedere?

| 1Q explică (pentru sierra1):

Https://www.emag.ro/......DWF41WBBM/

ma gandeam la acesta, e bun?

cat mai putini bani, si ca suprafat am o garsoniere de 45 m2

| sierra1 a răspuns (pentru 1Q):

Oho, e beton, ia-l!

| anonimg a răspuns:

Sa te uiti la review-urile cumparatorilor.
Sa te gandesti la pretul de instalare si locul de montaj. Sa fie instalat in asa fel incat sa beneficieze de garantie.
Sa ai grija sa nu te imbolnavesti daca faci prea racoare in casa.

| TudorVali a răspuns:

Eu am luat in calcul nivelul de zgomot pentru ca il folosesc si pe timp de noapte si aparatul meu are aceasta functie, adica este mai silentios pe modul de noapte. Consumul este foarte important, cele mai noi aparate au tehnologia inverter care vine la pachet cu o serie din aceste beneficii. Tehnologia inverter inseamna ca exista un compresor cu o viteza variabila, reglata de un panou de control în funcție de nevoile de racire sau încalzire din camera. Asta in timp ce tehnologia clasica inseamna un compresor cu o singura viteza și numeroase cicluri de pornire/oprire in funcție de temperatura ambientala. Eu am viessmann vitoclima, foarte silentios pe modul de noapte, are functia Turbo face ca incalzirea/ racirea sa fie facuta foarte rapid, filtru de praf si autocurațare automata, adica usuca condensul după fiecare utilizare, ceea ce impiedica formarea mucegaiului