| alexandru11111 a întrebat:

Vreau sa îmi cumpăr un aparat DSLR, SH, bugetul meu este de 700-850 lei, ce îmi puteți recomanda happy, funda

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

De ce neapărat un DSLR? E cea mai proastă investiție în aparate SH. De ce? pentru că obturatorul are un număr finit de acționări normale, după care ori se blochează, ori nu mai răspunde cu temporizarea setată. Și ca să-l înlocuiești cu unul nou, cam costă.
Uite o bază de date cu numărul de utilizări posibile ale câtorva modele ale unor fabricanți mai cunoscuți:
http://www.olegkikin.com/shutterlife/
Sfatul meu - dacă ești începător, ia un aparat tip „bridge" cu cât mai multe posibilități de setare manuală (pe lângă scenele și modurile automate).