| Ionut7743 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un controller pentru pc, ca sa ma joc euro truck, rocket league, fifa si alte jocuri cu masini.

care e mai bun dintre cel de xbox one s si cel de ps4 v2?

sau daca imi puteti recomanda alte modele

4 răspunsuri:
| Eddz a răspuns:

Astea de care zici sunt cam supraestimate si nu aduc mare lucru in comparatie cu cele originale( adica xbox one si ps4 normale), doar cateva controale de finete, pe care de obicei le folosesti mai mult in shootere. Pentru fifa/pes si restul de jocuri cu masini, cele clasice sunt mai ok, mai ales ca e o diferenta cam mare de pret. Eu personal folosesc cel de xbox(am si one si 360) si as zice ca e mai bun fata de cel de PS cand vine vorba de directie. Dupa cum ziceam inainte, pretul ar fi o chestie cam mare, adica one s era 110 lire ultima data cand am verificat(in vara) pe cand cel original era undeva la 45-60.

| Ionut7743 explică (pentru Eddz):

Si mie tot cel de xboximi place. si l.am gasit pe cel de xbox one s putin mai ieftin decat cel normal (xbox one) si de aia ma gandeam sa il iau pe cel "s"