| AlexDaBeast a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un Intel Haswell Refresh, Core i3 4170. Tinand cont ca am un R9 270x, am urmatoarele intrebari:
1.S-ar putea produce un bottleneck?
2.Placa video este compatibila cu placa de baza GIGABYTE GA-B85-HD3-A?

Răspuns Câştigător
| vidii a răspuns:

Placa video este perfect compatibila cu placa de baza, la fel si procesorul
@Outlawz de unde ai scos prostia ca procesorul nu este compatibil cu placa de baza?

| AlexDaBeast explică (pentru vidii):

Ms mult, pe la sfarsitul anului 2016 as vrea oricum sa mi upgradez placa, la una nVIDIA, dar oare de care? Ar fi mai ieftin gtx 970 pe atunci, nu? happy

| vidii a răspuns (pentru AlexDaBeast):

Da,daca iei gtx 970 ti-as recomanda si un upgrade catre i5, i3-ul va face bottleneck 970-ului

| AlexDaBeast explică (pentru vidii):

Da...o sa astept sa se ieftineasca si i5-urile big grin

| AlexDaBeast explică (pentru vidii):

La multi ani app!

| vidii a răspuns (pentru AlexDaBeast):

La multi ani si tie!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat