| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un laptop dar nu stiu ce sa aleg dintre Windows sau Macbook, ma puteti ajuta? (Am stransi 7000 lei pentru un laptop)

Răspuns Câştigător
| AndreiM77 a răspuns:

Ideal ar fi sa-mi spui ce faci tu pe un laptop, ce aplicatii folosesti etc si astfel sa iti recomad un laptop pentru cerintele tale.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AndreiM77):

Facebook, Instagram. Daca tac'su o fi senator/deputat/abonat la banu' public, sa lasam copiloo sa isi cumpere ce vrea. 7000, un mizilic.

| AndreiM77 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu inteleg de ce imi raspunde alta persoana?!
Adica omul a intrebat ceva si vrea raspunsul de ce trebuie sa il asaltati ce raspunsuri gen care nu au legatura cu intrebarea?
Omul are bani 7000 lei. A pus o intrebare, eu ii raspund, asa l-am ajutat, si gata.
Nu ne intereseaza pe noi de unde are suma respectiva de bani. Adica daca incepi sa te legi de banii lui mai ales atunci cand sunt si multi suna a invidie. Daca avea o suma de 1000 lei te radeai de el ca sunt prea putini bani....In fine.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AndreiM77):

Nu e vorba de 7000, e vorba de cum a pus el problema. A pus problema ca si cum as zice eu acum "am 10 RON de praduit, ce bere sa imi iau, chit ca e seara, am un pahar de vin, si parca nu as avea nevoie de bere"

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am 16 ani, nu mai sunt un copil!

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Si tata e patron de aia am atatia bani!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Degeaba e patron daca nu te-a invatat cum se cistiga un ban. La 16 ani esti copil, mai ales atita vreme cit traiesti pe spinarea parintilor.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ciuda?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Deloc. Mila.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ba iti e ciuda ca parintii mei sunt bogati. Nu inteleg invidia asta.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-e mila ca nu au habar sa te educe si deja dai semne de beizadea. Cunosc familii care i-ar putea cumpara pe ai tai cu banii de plecat in vacanta, doar ca aia MUNCESC si si-au educat copiii cit sa se prinda cum se face un ban si sa nu arunce cu ei pe prostii.

14 răspunsuri:
| KanezuY a răspuns:

Cumpara un laptop de gaming (preferabil din seria ASUS ROG) cu Windows. MacBook-urile sunt doar o fita care costa prea mult.

| anonim_4396 explică (pentru KanezuY):

Nu vreau de gaming ca am Xbox One.

| KanezuY a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci cumpara un laptop de 1000-3000 lei. Parerea mea este ca nu merita sa investesti atatia bani intr-un MacBook. Adolescentii astia din ziua de astazi...

| Kenzo1234 a răspuns:

Recomandat ar fi windows _ laptop Lenovo!