| Bad2Fast a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un monitor pentru gaming buget 9 milioane

Răspuns Câştigător
| SpecialistIT a răspuns:

Iti recomand sa mergi pe acest monitor AMVA de foarte buna calitate: http://www.mediadot.ro/......zoare-2x2w
Plus ca pretul este extraordinar de mic.

Bafta!

| Bad2Fast explică (pentru SpecialistIT):

Sincer ma cam incanta monitorul asta... dar faza cu negru ala lucios pff... am cam patit-o si la ce are eu cred ca ii prea ieftin ii totul ok cu monitorul asta? Il are cineva?

| SpecialistIT a răspuns (pentru Bad2Fast):

Nu lua un TN penal, cumpara un monitor IPS sau VA. Nu te bucura de 2ms pe hartie, TN-urile sunt niste monitoare slabe, mai ales in culori.
Ia un IPS sau VA de calitate, repet, iar VA-ul postat de mine e super.
Daca vrei IPS, poftim p-asta: http://www.mediadot.ro/......a-x1-negru

| Bad2Fast explică (pentru SpecialistIT):

Te cred imi place dar deja ma cam arde buzunarul rau de tot am investit prea mult in pc mai am cam 9 milioane de cheltuit pentru monitor ar fi super la desktop-ul meu, mai trebuie sa iau si un ssd-

| Bad2Fast explică (pentru SpecialistIT):

ok-THERMALTAKE - Chaser MK-1 case big tower - 109, 99 -carcasa

ok-AMD - Processore FX-8350 (Vishera-Piledriver) 8 Core 4 Ghz Socket AM3+ Sbloccato 187

ok-ASUS - Motherboard CROSSHAIR V FORMULA-Z socket AM3+ chipset AMD 990FX / SB950 ATX 212 -placa de baza

ok-GIGABYTE - Radeon HD 7970 3 GB GDDR5 PCI-E / VGA / DVI-I / HDMI / Display Port x 2 372

ok-G.SKILL - Memoria Dimm Ares 8 Gb (2x4Gb) ddr3 1600 Mhz CL9 Non-ECC -61

ok-COUGAR - Cougar GX800 / R800W ATX23 170

ok-SEAGATE - Barracuda 7200.14 1 TB Sata 6 Gb / s Buffer 64 Mb 7200 rpm 62, 79 -hard

OCZ - Solid State Drive 120 GB Serie Vertex 3 Max IOPS Interfaccia Sata 3 2, 5" 103

OK-ASUS - Masterizzatore DVD 24x Interfaccia Sata Colore Nero Versione Retail -24, 68 dvd rom

ok-MICROSOFT - Windows 7 Ultimate Versione OEM 64 Bit DVD Italiano 1 Pack (Include Service Pack 1) 178, 99 sistem
Monitor -?

| Bad2Fast explică (pentru SpecialistIT):

Le-am comandat toate acum ii gata nu mai pot da inapoi mai trebuie ssd si monitor.Ssd ce imi spui tu costa 133 de euro iar monitorul 318 ma depaseste cu mult...

| Bad2Fast explică (pentru Bad2Fast):

O sa raman la SSd meu. Mersi pentru tot si monitorul lui Benq

Răspuns utilizator avertizat
| Bad2Fast explică (pentru BiletulZilei):

Am renuntat la monitor ii timpul scurt mai am inca 3 zile mai bine mai astept inca o luna pana iau salaru si imi iau un Monitor Gaming 120 hz.

| Bad2Fast explică (pentru BiletulZilei):

Am ales asta ASUS VG248QE 144Hz 1ms 24" Gaming Monitor pe marti imi ajunge acasa

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Bad2Fast explică (pentru TheMafiotu98):

Cred ca o sa raman la Asus sunt foarte incanta de el ii bun la tot mai nou... Un brand de calitate si pret mic in comparatie cu alte brandurii. Totutsi mai astept pareri mai am timp 4 zile...