| WalterWhite a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un smartphone, android sau windows phone?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Android clar. Windows phone incearca sa tina pasul cu cei de la android dar nu prea le reuseste. Oricum majoritatea aplicatiilor/jocurilor le gasesti si pentru android pe cand pentru windowsphone...

9 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Eu îţi recomand Androidul deoarece este un sistem de operare mai bun şi mai simplu de utilizat. De exemplu, eu am un Samsung Galaxy S3 şi dacă vreau pot pune oricând Windows 8 pe el, de pe Magazin Play însă mi-a spus o prietenă că e destul de complicat şi că sunt anumite fişiere care nici nu ştii unde se salvează.

Numai bine!

| al3xander a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Prietena nu poti instala windows phone pe android. ceea ce ai vazut tu este doar un launcher, un program cu interfata metro de la windows mobile care are shortcut-uri la programe. imi fine si eu prefer tot android, are o varietate mai mare de programe si mi se pare si mult mai frumos ca aspect.

| Axys a răspuns:

Windowa Phone
happy

| SorinLebron1981 a răspuns:

Alege android http://bit.ly/1b21EY7

| AnonimaSecretá a răspuns:

Android

| Silviu_Respect_1991 a răspuns:

Mie Android mii se par cele mai bune sisteme de operare pana in prezent.deci eu asi alege android

| AndreeaRaluca18 a răspuns:

Android

| StefaniaMaria2000 a răspuns:

Android...este cel mai bun sistem ddde operare.

| Kr1ptoN a răspuns:

Android=telefon
Windows=PC/laptop
Sau cel putin eu asa vad lucrurile, nu vreau sa mai am deaface cu windows pe telefon cel putin 2 ani de zile.