| Dackvareder123 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un telefon dar nu ma pot hotari intre Samsung Galaxy S2 sau Samsung Galaxy Nexus.Care mi-l recomandati? Va rog sa dati argumente.

Răspuns Câştigător
| SDavidS a răspuns:

Buna.big grin

UITE AICI diferentele:

Design :S2 este mai subtire si cantareste 116 grame.
:Nexus este mai mare si cantareste 135 grame.

Ecran :S2 are un ecrand Super Amoled Plus, are o densitate de pixeli 217. ppi si un ecran de 480 x 800 pixels, 4.3 inches
:Nexus are doar un Super Amoled, o densitate de pixeli 316. ppi si un ecran mai mare de 720 x 1280 pixels, 4.65 inches.

Memorie :S2 se poate adauga un card MicroSD
:Nexus nu se poate.

Camera :S2 are o camera de 8MP cu o resolutie de 3264x2448 pixels cu un blitz LED.
:Nexus are o camera de 5MP cu o resolutie de 2592x1944 pixels cu un blitz LED.

Sistem de operare : S2 vine cu Android 2.3.4 Gingerbread si se poate Upgrada la Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich,
:Nexus vine pe piata cu Android 4.0 si el se poate Upgradda la 4.0.4.

Baterie :S2 are o baterie Li-Ion 1650 mAh care rezista cam 710 de ore
:Nexus are o bateria de Li-Ion 1750 mAh ca rezista cam 290 de ore.

Cam asta a fost mai important,

Deci:
La Design invingator :Samsung Galaxy S2,
La Ecran invingator :Samsung Galaxy Nexus,
La Memorie invingator :Samsung Galaxy S2,
La camera invingator :Samsung Galaxy S2
La sistem de operare :Amandoua
La Bateria :Samsung Galaxy S2

Deci cumparil pe Samsung Galaxy S2
Va rog da-mi FUNDA happy

1 răspuns:
| sigmanet a răspuns:

Eu ti-as recomanda Nexus pentru simplul fapt ca va avea suport pentru viitoarele versiuni de Android. Seria Nexus intotdeauna a suportat upgrade-uri la ultimile versiuni Android.probabil pana la 5.0 daca nu peste versiunea asta.