| misumihai00 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un telefon si sunt indecis intre Samsung Galaxy S8 si Iphone 7 128GB. Sunt foarte inclinat catre iphone pentru stabilitatea OS-ului, calitatea buna a camerei, spatiul de stocare si durabilitatea in timp. Problema e ca si S8 pare dragut, toti il lauda pentru design si performante. Telefonul o sa fie unul de durata si as vrea sa se descurce bine timp de 2-3 ani, nu prea am grija de ele, asa ca as vrea sa fie si rezistent, mai ales ca urmeaza un ultim an de liceu si fiecare facilitate pe care o poate oferi va fi de ajutor. As vrea sa ma ajutati sa-mi dau seama ce sa aleg si sa se si explice, cum ce si de ce... Cel mai bun raspuns va primi funda. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Samsung S8 este un telefon ok, dar iti recomand iPhone. Am trecut de curand de pe Android pe iOS si de pe Windows pe MacOS si pot spune ca ma simt mult mai bine cu ceea ce mi se ofera. Android este un sistem care a ajutat la ieftinirea telefoanelor, dar atat. Mai departe are si va avea probleme cate nu putem duce, si fiecare dintre cei care-si baga nasul in el ii va crea si mai multe. iOS este un sistem de operare decent, pe care gasesti tot ceea ce vrei si, asa cum spune reclama, care functioneaza asa cum trebuie de la primul pas, fara sa fie nevoie sa faci root, sa scoti bloatware-ul, sa cureti sistemul si sa instalezi o mie de chestii care sa-ti mentina Android-ul in stare de functionare.

7 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Daca vrei sa cumperi un telefon dintre cele 2 pentru os atunci iti recomand Samsung daca vrei libertate pe ios esti limitat da e mult mai bine optimizat dar prefer sa imi dea crash la Android din joi in pasti decat sa foloses ios. Am avut telefoane numai cu Android si nu am avut probleme cu el.Am un galaxy mini din 2012 cred am bagat 4.0.1 pe el si merge fara stres lol laughing BTW era o aplicatie pe magazin play versus se numea parca poti sa compari s8 cu iphonul si iti arata acolo tot ce trebuie sa stii daca nu te ai convins

| misumihai00 explică (pentru Bobby711):

Nu stiu ce intelegi prin libertate, am avut de asemenea doar telefoane cu Android, dar in afara de a customiza androidul cu diverse rom-uri, n-am ajuns sa fac prea multe, in afara de a avea deficiente in a apela pe cineva sau a intampina camere foto de proasta calitate... Am avut xperia active, LG g2, iar acum xperia m5...

| Bobby711 a răspuns (pentru misumihai00):

La iphone ai interfata aia a lor pe care n o poti schimba la Android ii faci ce vrei ii bagi ce fel de launcher vrei(poti sa l faci sa arate ca ios de ex) poti sa piratezi aplicati fara probleme, poti sa intri in el si sa l faci dupa gustul tau. uite aici un video https://www.youtube.com/watch?v=WwhK_5jgJBo

| de_Căpre_Muhamad_1982 a răspuns:

Alege LG v30...sau mai asteapta pentru Huawei mate 10. Samsung si Apple sunt overrated si de ****. personal puteam sa iau s8 si am ales xperia xz premium, si nu mi pare rau deloc

| misumihai00 explică (pentru de_Căpre_Muhamad_1982):

In momentul de fata am Sony xperia M5 si sincer sunt destul de dezamagit de lagul pe care il are atat in aplicatia de camera cat si in utilizarea zilnica, sa nu mai zic de baterie care se duce in maxim 4-6 ore in care am datele pornite si il folosesc doar pentru apeluri, mesaje si poate sa verific Instagram sau altceva... daca ma uit la un videoclip sau ceva scade cam cu 1% pe minut.

| Lefter_Gianny_1999 a răspuns:

Păi depinde daca vrei iphonul atunci zici papa la toate căștile care le ai. Plus
Ca ios nu este chiar cel mai bun os nimeni nu are nevoie de atatia gb de stocare deci eu iti recomand s8

El e mult mai "pentru office dar și în același timp cel mai frumos telfon" plus ca în curând vei merge la facultate si atunci poti sa-ti cumperi Samsung dex daca nu sti ce e ala atunci cauta pe net

Iphonul costă o grămadă si nu oferă extrem de multe lucruri la fel ca s8

Exemplu samsungil vine direct cu windows office 360 direct din cutie camera e chiar foarte bună

Eu am avut si iphone 6 s
A
Si Samsung galaxy s7

Mi-a plăcut mult mai mult Samsung

Sper ca tea ajuta happy

| Onel_David_1992 a răspuns:

Eu zic mai bine să îți ei un Samsung Galaxy S8 deoarece este mai rezistent ca iPhone 7, iPhone-ul este pretențios și nu merită bani.Asta este părerea mea.