| Robert_Mocanu_1996 a întrebat:

Vreau sa imi cumpăr un telefon Xiaomi de pe Gearbest, ce părere aveți, este de încredere site.ul? Voi avea garanție? Am posibilitatea de returnare cu banii înapoi?

7 răspunsuri:
| bystefu a răspuns:

De ce nu cumperi de la eMAG sau alt retailer-i? Te complici pentru 20 de euro in plus.Cum il returnezi? Sti sa te intelegi cu ei? Daca ajunge spart? Daca nu functioneaza? Daca-l trimiti si ajunge el spart sau nu ajunge? Daca?

| OnePiece a răspuns (pentru bystefu):

Pentru ca de pe eMAG sunt sanse foarte mari sa-ti vina telefonul in chineza.

De pe Gearbest, daca il comanzi dintr-un depozit european, telefonul va veni cu varianta internationala.

| bystefu a răspuns (pentru OnePiece):

Sanse foarte mari? Si daca vine in chineza, nu poti schimba limba? Urmaresti tutoriale si il descurci pana la urma.Dar de ce nu suni si intrebi? Au operatori inclusiv noaptea, eu zic sa acorzi 5 minute si sa afli sigur, decat sa pierzi cateva sute de dolariwinking

| OnePiece a răspuns (pentru bystefu):

Very late reply, dar totusi.

Pai urmaresti tu tutoriale dar iti garantez eu ca 90% dintre userii ce comanda telefoane in chineza se enerveaza si dau retur imediat. Xiaomi nu are operatori in Romania, iar sincer marca asta e o raritate in tara noastra, pentru ca noi stim doar Samsung si iPhone (desi Huawei incepe incet incet sa se strecoare) si nu stiu cat suport vei avea, decat online pe Softpedia si... cam atat. Deci nici cu sunatul nu e usor.

La telefoane gen Redmi 4 Prime sau Mi A1, exista variante internationale pentru ele fara nici un fel de chinezism. Dar Xiaomi Mi Mix 2 de exemplu nu are varianta de soft finala nici acum cica.

| Robert_Mocanu_1996 explică (pentru OnePiece):

Also very late reply. Mi-am luat un Huawei de pe Emag, nu m-am complicat cu absolut nimic, am luat ceva cu performante relativ mai mici la același preț și se descurca excelent!

| zorro3691 a răspuns:

Da vei avea garantie si vei putea returna produsul

| qwecyka a răspuns:

Da vei avea garantie si vei putea returna produsul. Mai bine iti ei Xiaomi Redmi Note 4x este foarte bun mi-am luat si eu unul.