| GeorgeH17 a întrebat:

Vreau sa imi iau internet pentru laptop, dar nu stiu care firma e mai convenabila: cosmote, Orange sau Vodafone. Vreau sa stiu cam ce preturi sunt la fiecare firma dar sa am o viteza destul de buna.

4 răspunsuri:
| khwewljewew a răspuns:

Avantajul la Orange cred ca este faptul ca au EDGE unde Vodafone are doar GPRS. Si este diferenta clara intre cele 2 tehnologii. Deci daca ai nevoie si in afara oraselor, Orange e solutia.

| GeorgeH17 explică (pentru khwewljewew):

Cam cat m-ar costa sa imi iau net cu o viteza destul de buna?
daca descarc ceva sau vad un filmulet platesc in plus?

| khwewljewew a răspuns (pentru GeorgeH17):

Pai ce de la Orange iti dau un anumit trafic de date de exemplu 1 GB. Tu daca ai terminat acel trafic, viteza scade la cativa KO/s. Pana urmatoarea luna. Cel mai bine ar fi sa te duci sa te interesezi chiar la o reprezentanta. O sa-ti ofere ce-i de acolo mai multe detalii. Dar ai grija ca sunt cam smecheri. Bafta!

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Eu am avut de la Orange... e destul de bun.