| prajala17 a întrebat:

Vreau sa imi iau o placa video gainward nVIDIA gt630 1gb ddr5 si nu stiu daca sistemul(sursa) suporta.

Intel celeron dual 2. 6GHz
AsRock G41C-S
6gb Kingmax 1333
sursa delux 500W

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sistemul suporta, deoarece placa nu consuma prea mult.
Cat despre palca video, icnearca sa faci un efort financiar pana la: http://www.pcgarage.ro/placi-video/sapphire/radeon-hd7750-2gb-ddr3-128-bit/ deoarece este de cel putin 2 ori mai performanta(sau varianta cu gddr 5, cam 2.5X: http://www.pcgarage.ro/placi-video/asus/radeon-hd-7750-1gb-ddr5-128-bit-v2/ )

| Gabi05 a răspuns:

Sursa va rezista, dar vei fi cam la limita, pentru ca electronica delux e una care ramane un mister, si nu e buna de nimic.

Fa un efort pana la hd7750 1gb ddr5 recomandat de srsdani.
Gtx650 e exact la nivelul unui hd7750 1gb ddr5 care e mai ieftina cu 150lei.

Răspuns utilizator avertizat
| LioErnest a răspuns:

Http://bit.ly/1e1gA9D placa asta video o am eu acum. si sistem asemanator cu al tau! se merita, e foarte buna pentru ca nu consuma mult...

bafta!

| DxMan a răspuns:

Srsdani are dreptate dar sursele deluc is pocnitori laughing