| WizZz a întrebat:

Vreau sa imi iau o placa video mai buna la PC dar nu stiu daca trebuie sa fie compatibila? cu ceva( Core i3-3220 3.3Ghz,Ram 4Gb -win 7 64bit)vreau sa o schimb din cauza ca este Foarte proasta http://postimg.org/image/lb43bfqy1/

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/
N-are rost sa iti recomand ceva mai bun de atat tinand cont ce procesor si cantitatea memoriei ram.
Nu necesita decat alimentare pe 6 pini, si nu-ti trebuie cine stie ce sursa puternica. Daca ii o sursa de 4-500W ii ok.

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pai tu nici macar nu ai o placa video dedicata, mergi cu integrata din procesor din cate se pare. Daca mi-ai putea spune si ce buget ai, ti-as putea recomanda o placa video ok.

| WizZz explică (pentru Jipa95):

200-500

| WizZz explică (pentru Jipa95):

Un prieten de-al meu stie pe cineva care are o placa video de vanzare-- EVGA 01G-P3-1556-KR GeForce GTX 550 Ti (Fermi) FPB 1GB 192-bit GDDR5 PCI Express 2.0 x16 HDCP Ready SLI Support Video Card -- o da pentru 250Ron (Normal vroia 300Ron) Ar fi buna?

| Jipa95 a răspuns (pentru WizZz):

E buna pentru pretul ei.

| Jipa95 a răspuns (pentru WizZz):

Http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/
N-are rost sa iti recomand ceva mai bun de atat tinand cont ce procesor si cantitatea memoriei ram.
Nu necesita decat alimentare pe 6 pini, si nu-ti trebuie cine stie ce sursa puternica. Daca ii o sursa de 4-500W ii ok.

| ionutzz223 a răspuns:

Salut!
Tu ai acolo grafica integrata.
Tot ce trebuie sa faci este sa imi spui bugetul tau si se rezolva.

| Nastaseion a răspuns:

Vezi ca sunt reduceri pe eMAG azi. Cauta o placa la reducere care este pe PCI - Express ii scrie in descrierea ei pe ce e http://bit.ly/1HYCegs

| WizZz explică:

Dau funda! Zzz...

| WizZz explică:

200 pana in 500 ron (poate fi si second numi prea imi pasa doar vreau sa stiu daca trebuie sa fie compatibila cu ceva...)