| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi iau un laptop bun pentru gaming dar sa nu dau preturi colosale, ce imi puteti sugera?

Răspuns Câştigător
| ryveenqq a răspuns:

Buna! Ei bine cam toate laptopurile de gaming in general sunt foarte scumpe, desigur ele iti permit sa joci orice joc de la witcher 3 pana la dragon age inquisition pe ultra, deci da:d. Un laptop destul de BUN care sa mearga aproape pe maxim si cu un pret destul de OK, sunt in general cele de la Lenovo, de ce? Pentru ca este singura firma care ofera laptopuri cu piese extraordinar de performante insa materialul este putin slab, adica daca scapi o data laptopul pa si pussy. Poti gasi un i5 cu placi video foarte bune (si scumpe la alte laptopuri ) intre 21-25 de mil, depinde de placa video, pana la urma aia e cea mai importanta pentru gaming dar si cea mai scumpa. Daca 21 de mil ti se pare inca putin, poti opta pentru unul de 30-32 cu i7. numa bun. Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| anonim66231 a răspuns:

Pana in ce suma?

| marfa a răspuns:

Acer aspire

| TheTiger a răspuns:

Laptop pentru Gaming? Nah...
Depinde de suma, mai bine iti iei un calculator.Este mult mai customizabil si iti va rula jocurile la mai multi FPS (Fata de pretul pe care l-ai da pentru un laptop). Daca doresti "indrumari" pentru un calculator ok, imi spui bugetul in privat si iti voi spune cam cum ar fi cel mai bun calculator la pretul ala (Ma plictisesc, s-asa...)

| vidii a răspuns:

Depinde si ce inseamna pentru tine "pret colosal", eu iti recomand acest Asus cu un i7 quad si gtx 850m
http://www.pcgarage.ro/......dark-grey/

Caruia ii mai adaugi 4gb ram
http://www.pcgarage.ro/......00mhz-cl9/
Si ai iesi pe la ~3100 lei

Dar daca nu ai nevoie de mobilitate, mai bine un desktop PC, e mult mai performant decat un laptop in acesti bani

| Zinus a răspuns (pentru ryveenqq):

Laptop-urile de la lenevo, inspecial ce le de la 2500-3000 de lei in sus sunt din aluminiu.