| anne0303 a întrebat:

Vreau sa imi iau un Samsung Galaxy Ace, doar am auzit ca bateria tine doar o zi iar apoi trebuie pus la incarcat. Iar Samsung Galaxy Gio se spune ca tine pana la 5 zile. E adevarat? Nu vreau sa dau multi bani si sa nu ma tina. Apropo, un adaptor cat costa?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Oricărui telefon NOU îi ţine bateria 6-7-8 zile... Unde ai auzit tu că ţine doar o zi? Ar da faliment...
De la cine ai auzit, înseamnă ori că berbecul nu a făcut formatarea la baterie cum trebuie când l-a cumpărat ( de 3 ori câte 12 ore, cu el închis dacă se poate şi între formatări să-l descarci de tot) sau că respectivul are Galaxy mai vechi şi, cam tot din aceleaşi motive, îi ţine doar o zi...

| Steluta007Frumoasa a răspuns:

Bateriile cu ion de litiu, cum sunt cele 2 telefoane de mai sus, nu necesita formatare.Bateria smartphonurilor se descarca foarte rapid happy. Recomand Galaxy Gio