| Msk2002 a întrebat:

Vreau sa imi instalez windows 10 cu ajutorul unui stick usb.Credeti ca imi ajung 16 GB? Am incercat cu un stick de 8GB si nu a mers

9 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Pe un stick de 4 GB nu incape, caci kitul ocupa 3.80 GB si stickul are in realitate 3. 72GB.

INSA pe unul de 8GB incape Windowsul impreuna cu toate neamurile lui...
(driverele)

| flixbuster a răspuns:

Iti ajung 8 GB.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Daca ai 32 bit iti ajung si 4 gb

| Ssssmokin a răspuns:

Mie mi-a mers si cu stick de 8GB. Acum depinde de unde iei tu windows-ul. Daca este piratat s-ar putea sa fie mai mare.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Mai trebuie sa faci si acel stick bootabil.
Https://:///......-10-a.html
Pana si in Media Creation Tool, program creat de WINDOWS, pentru instalarea WINDOWS-ului 10, scrie USB Flash Drive MINIM 4GB.
OP, foloseste tutorialul care ti l-am dat, este usor si rapid.

| PappZsoltAndras a răspuns:

Da iti va ajunge pentru ca si eu am facut cu un stick de 16gb si mi-a mers. Funda?

| Gafiţa_Ioana_1992 a răspuns:

Depinde daca este butabil pe el, si nu uita ca si in bios trebuie sa faci sistemul sa iti buteze pe stick

| mcristiioan a răspuns:

Mie mi-au ajuns opt. Iti iei un stick de marimia fisierului de instala sau un pic mai mare. Si aprop trebiue facut stickul portabil. Nu stiu proggrame care sa mearga sigur cu fisierul de windows dar poti inceearca programul etcher