| DarkLaden a întrebat:

Vreau sa imi instalez windows7.
Am windows XP.
Ce setari trebuie sa fac din bios?
Stiu ca reaprindem pc-ul intram in bios(sau cam asa ceva) si intram in bios dupa ce facem?
Ce setam in bios?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu trebuie sa faci nici o setare. Cele mai multe computere pornesc apasand F12 la aparitia BIOS-ului.
Iti va cere sa apesi de pe ce vrei sa boot-eze si gata. Mai dai o data enter cand te intreaba daca esti sigur ca vrei sa boot-ezi de pe CD.

| DarkLaden explică (pentru Salontanul):

DA sa mai intru in bios?
Explica-mi cap-coada

| RAY a răspuns:

Intri in bios dai ca prim device de boot dvd rom, salvare exit and prese any keye - instalation mai departe sti, la un stik pui ca prim boot usb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga dvd -ul cu win 7 si apoi dai restart. Daca iti apare boot atappi from cd sau press any key... apesi orice tasta si inepe instalarea.Stergi partita c si instalezi in c.
Daca nu iti apare acele mesaje, atunci dai restart si apesi tasta f10 f 12, sau ce tasta stii ca intra in bios.La sectiune boot, trebuie sa pui sa booteze primul cd/dvd rom-ul.Asta o faci din tastele f5 sau f6.Sau urmezi instructiunile din josul ecranului. Dupa ce ai setat trebuie sa salvezi si sa iesi, save and exit.restartezi si astepti acele mesaje care ti le-am scris.

| Dvmasster1 a răspuns:

Sa se booteze CD-ul prima data?

| DarkLaden explică (pentru Dvmasster1):

Da. Sau cum adica happy?

| LaurentiuPG a răspuns:

Trebuie setat ca prim drive pentru boot sa fie dvd-rw sau cd-rw depinde ce ai tu.

| DarkLaden explică (pentru LaurentiuPG):

Dvd. Cum intru sa pot seta?