| fun24x a întrebat:

Vreau sa imi instalez windowsul ma poate ajuta cineva cu un tutorial?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă e vorba de Windows 7 vezi la mine pe site(site-ul e la profil, la secţiunea de It/calcultoare). Windows 7 se poate obţine legal de aici:
http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/Windows-7.shtml
Firma ce deţine şi administrează site-ul este partener Microsoft, deci 100% nu e warez, şi se poate folosii legal şi un an în trial.
Dacă e vorba de Windows 8 RTM, că de full poţi uita ca numai contrafăcut se găseşte, nu confunda cu cel cu licenţă furată, că nu e tot una arunca o privire aici:http://www.youtube.com/watch?v=gLmWd0rjmzg
Windows 8 RTM, adică copia de evaluare(cel legal ca e singurul cre este legal) se poate obţine de aici:
http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/Windows-8.shtml
de unde vei alge al doilea mirror de download(cel pe x 64, că oricum numai pe hardware modern îţi va lucra, restul îs prostii comerciale de-ale Microsoft-ului)
Dacă e vorba de XP i-ați gîndul de pe-acuma că XP e cam istorie, numai mentalitatea românului nu a progresat o dată cu tehnologia.
Succes

| Seby90 a răspuns (pentru DeyCj):

Mi-a placut ultima parte, cat despre install propriu zis. frate e simplu, bagi cdu citesti si apesi niste butoane.

| DeyCj a răspuns (pentru Seby90):

Noi știm asta, și ni se pare o banalitate, dar la un user începător i se pare ceva complicat.Așa am fost toți la început.
Cu instalarea nu e chiar ca arunci DVD în pc și ca românu next next.Că de faci asta la Windows 8 o să faci exact ceea ce vra Microsoft-ul adică o să cazi în capcana lor.
E o idee bună să dezactivezi toate fubncțiile de traking ce le conține Wingozu 8, ca să nu te mai spioneze Micriosoft, și sa lași numai backdoor-ul TPM care nu se poate dezactiova, și e cel mai periculos că prin chestia aia Microsoft îți poate șterge orice din calculator și chiar restricționa utilizarea Windows 8, mai ales dac copia de Windows e nelegitimă.