| Daniel_6553 a întrebat:

Vreau sa imi schimb calculatorul si nu am prea multi bani. Am reusit sa vorbesc cu cineva care are un magazin de specialitate si sa imi faca o configuratie pentru 1200 Ron. Ce ziceti, configuratia este buna? Pot juca noile jocuri cu ea?

Intel core 2duo 2, 2 ghz 64 bitti + cooler master sistem racire

Hard disk: 500 gb sata

Memorie: 4 gb ddr 3

Video 1 gb pci expres GF 8600 GT HD

Dvdrw: LG sata dual + light scribe

Carcasa + sursa 600 watti silver/ black usb frontal + cooler lateral LED

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Arata ingrozitor. Configuratia este extrem de proasta, deoarece este facuta numai din piese vechi, care nu se mai vand, si nu se mai cumpara.Procesorul e de fapt e 4500(Intel).
Eu zic sa faci asa:
sa mergi pe ce vezi aici
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/432006/
procesorul e mai bun(in teste, intelu scoate 1200 puncte iar asta 1700, placa vide e cu muult mai bina, nVIDIA scotand 385 de puncte, iar ati 1241. Singurl lucru pe care il poti cumpara de la el este hdd-ul(daca e mai ieftin de 220 lei.).
Altfel spus, daca il iei pentru jcori, ceea ce ti-am pus eu aici, scoti de 2-3 or mai pulte fps-uri

| sltlp a răspuns (pentru sltlp):

El fiind magazinul asta de unde ete-ai interesat

| AnghelB a răspuns:

Este un sistem ok pentru banii astia.

| ovi1999 a răspuns:

Sursa e prea mare una de 400 w iti ajunge la sistemul asta, procesorul e prost mai bine iei un Intel dual-core ai aici link-ul ( http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/celeron-dual-core-g1610-26ghz-box/ ) in rest e bun