| CosminCSM00 a întrebat:

Vreau sa imi schimb cartela de Vodafone in micro sim dar sa am acelasi numar. Pe acel MicroSim se pastreaza creditul de pe cartele normala sau il pierd?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Microsimul se face din cartela normala. Mergi la un magazin de telefoane si reparatii si ti-o taie ei. Daca vrei poti sa-ti cumperi un cleste de taiat sim-uri: http://www.magazingsm.ro/......intiu-5432

| CosminCSM00 explică:

Daca voiam sa o tai o taiam deja dar vreau sa imi faca noul tip de cartela daca ma intelegi Salontanul care poate sa fie si micro sim si sim normal in acelasi timp pentru a pune cartela si la un telefon cu sim normal

| gelu1970 a răspuns:

Ei iti fac un micro sim cu acelasi numar. creditul tot ei trebuie sa ti-l mentina in noua cartela. nr de telefon nu. deci daca ai nr de telefon salvate in sim trebuie sa le scoti. odata activata cartela noua pierzi accesul la cea veche.