| 1andrew5 a întrebat:

Vreau sa imi schimb parola la router si nu stiu care este numele de utilizator. am incercat si admin si numele meu si nu merge? Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Alexjoh a răspuns:

Depinde de la cine ai net. daca ai de la romtelecom si routerul e model nou nu merge ca astea au pus un sistem de securitate in interior ca nu iti da voie sa ii schimbi parola.

6 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

In functie de ce modem ai, poti sa resetezi modemul mai intai. cauta un bold sau o agrafa si vezi ca ai un orificiu in modem. baga acolo si o sa reseteze toate setarile.

daca poti sa imi zici modelul pot sa caut si sa iti spun cum.

| Danzell a răspuns (pentru Danzell):

Dupa asta ar trebui sa se reseteze si userul si parola de acces in modem

| Alexandru_Alexciuc_1978 a răspuns:

Ai telefon cu wi-fi? scrii numele retelei care iti apare de la router tau..alai numele de utilizator asa cred

| Puma123 a răspuns:

Numele este admin Pass: admin Alta: administrator Pass: administrator