| ralucaaadobre8 a întrebat:

Vreau sa imi schimb telefonul si nu stiu cum sa fac sa salvez pozele pe o aplicatie sau ceva (pe telefonul actual) ca atunci cand il voi schimba sa le pot recupera. Idei?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai simplu este sa conectezi telefonul la un calculator printr-un cablu de date, prin care poti copia toate pozele de pe telefon pe calculator, precum si de pe calculator pe noul telefon.
Metoda are si avantajul ca, pe un ecran mai mare se vad si pozele mai mari, astfel poti selecta cele care merita calitativ.

| darrio2007 a răspuns:

Transfera toate pozele pe cardul micro sd. Si apoi ai sa-l bagi in noul telefon.

| Violleta2022 a răspuns:

Pozele le transferi pe: laptop sau PC, daca nu ai cont pe Google ori dropbox.
Pozele nu se tin pe telefon, ele se transefra tot timpul, pentru a nu incarca memoria telefonului, care-i consuma inutil bateria si-i ingreuneaza functionalitatea.
Asadar, se poate transfera absolut tot ce ai pe PC sau laptop si pastrate acolo.
Contactele tale din telefon pot fii salvate in outlook, iar cand ai noul telefon, sincronizezi cu outlookul si iti apar automat in telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Google Photo sau aplicatia MEGA din Magazin Play. Mai bine google photo pentru ca face backup automat. In MEGA trebuie sa incarci tu manual si posibil sa nu poti incarca din cauza ca maximul de fisiere partajate pe unele dispozitive Android poate fi 300. Daca te referi la Android. Pentru iOS nu am idee.

| Saveluc a răspuns:

Poate liniștit și pe iOS ori cu Google Foto ori sa își încarce in iCloud liniștit.

| allex13 a răspuns:

Poti utiliza aplicatii de stocare online precum Dropbox.