| crst90 a întrebat:

Vreau sa instalez un windows pe un laptop dar nu stiu din ce motiv din bios nu ma lasa sa selectez boot from CD/dvd.el tot booteaza de pe windows. instalarea windowsului nu o pot porni nici din windows, deoarece cine l-a instalat inainte probabil a instalat windows original ca a expirat si nu ma mai lasa sa intru. pff. vreo idee cum as putea porni instalarea noului windows? big grin

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca spuneai si numele si modelul laptopului crezi ca-ti era prea greu?
Uite butoanele:
F1 - pentru biosuri AMI (American Megatrend), cele cu icoana rosie

DEL - pentru biosuri PHOENIX/AWARD, cele cu icoana galbena si scris verde

F2, F10 - pentru anumite biosuri de firma (IBM, COMPAQ) specifice laptopurilor si nu numai
Incearca-le pe rand.

| crst90 explică (pentru Salontanul):

Acer espire 6030 happy

| Salontanul a răspuns (pentru crst90):

Nu gasesc explicatii. Incearca si tu butoanele spuse de mine mai sus, pe rand.