| Myr3ll1994 a întrebat:

Vreau sa instalez windowsul ii dau restart si nu imi cere sa ii dau boot porneste normal ce trebuie sa fac ca sa pot sa instalez windowsul

Răspuns Câştigător
| mersifrumos a răspuns:

Te duci in BIOS (apesi delete cand ii dai drumul, de multe ori) apoi modifici acolo in setari ca primul device de BOOT sa fie CD/DVD-ul si nu HDD. HDD il pui pe locul 2, First Boot device trebuie sa fie CD\DVD si apoi dai restart si iti va lua CD-ul bootabil cu Windows

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Mirell, fa-ti un bine si cheama pe cineva care stie. te uiti la el cum face si data viitoare vei stii si tu.

| CosteaVlad a răspuns:

Asigură-te că CD-ul de pe care vrei să instalezi XP-ul are imaginea montată, altfel nu are cum să-l recunoască şi să boot-eze de pe el.
Dacă vrei să-ţi reinstalezi windows-ul o poţi face şi fără CD, direct din windows, şi o să-l instaleze eventual pe altă partiţie.happy

| alexalex07 a răspuns:

Dai space de multe ori si-ti ia cd-ulwinking

| skary a răspuns:

Fa cum a zis mersifrumos am avut si eu problema asta si s-a rezolvat