| Lucian_Cristi_1995 a întrebat:

Vreau sa instalezi si nu pot continua instalarea windowsului din cauza asta IMG_20170129_131732.jpg

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Ca sa instalezi xp, activeaza in bios optiunea IDE
daca ai optiunea AHCI o dezactivezi

11 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ai reusit sa instalezi xp? din aceasta cauza iti spunea ca nu poti continua instalarea?

| Lucian_Cristi_1995 explică (pentru gelu1970):

Nu,nu am rezolvat-o.tot asa imi da
Http://imgur.com/sJvtGB7

| gelu1970 a răspuns (pentru Lucian_Cristi_1995):

Cristi ce laptop / pc ai?
model, configuratie ma refer

| Lucian_Cristi_1995 explică (pentru gelu1970):

Am rezolvat-o, era de la hdd nu era bine conectat cablul de stata in placa de baza

| gelu1970 a răspuns (pentru Lucian_Cristi_1995):

Ma bucur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o imagine făcută azi la ora 13, 17 minute si 32 secunde. Nu putem sa o vedem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haha, eu nu stiam cand este facuta insa da, nu o putem vedea. Spune ce scrie.

| Lucian_Cristi_1995 explică:

Vreau sa instalez windowsul, bag cd-ul si scaneaza driverele scrie start setup windows, iar de acolo nu mai pot continua nu imi apare sa dau enter sa continui doar f3 sa dau quit nu stiu ce are

| Salontanul a răspuns (pentru Lucian_Cristi_1995):

Schimba DVD-ul de instalare sau, si mai bine, scrie o imagine de Windows pe stick.

| Salontanul a răspuns (pentru Lucian_Cristi_1995):

Poate sa ai optiunea de AHCI in BIOS si trebuie sa schimbi in IDE. Poate fi si o legatura imperfecta la HDD. Verifica cablurile de alimentare si semnal daca-s puse bine in HDD sau placa de baza. Mai poti incerca ceva: sa iei HDD-ul si sa-l pui la alt PC sa vezi daca-ti apare in BIOS. Eroarea este ca nu-ti vede HDD-ul.