| AlexBg a întrebat:

Vreau sa joc Minecraft 1.7.10, dar am mereu foarte mult lag, mapa nu se incarca si altele.
Cand il deschid imi apare un mesaj: Old graphics card detected: this may prevent you from playing in the future as OpenGL 2.0 will be required.
Am 1.25 Gb RAM si 1.24 Ghz.
Ce este acest OpenGL, la ce foloseste si ce imi trebuie ca sa joc normal?

10 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai spune singur..."Old graphics card detected"...ce nu e clar?

| stefanvladvlad a răspuns (pentru K0sti):

Da...ENGLEZA

| K0sti a răspuns (pentru stefanvladvlad):

Asta nu e o scuza! In loc sa pierzi timpul cu prostia aia de Minecraft, invata engleza, ca sa nu mai fie o problema!

| stefanvladvlad a răspuns (pentru K0sti):

Eu nu sunt ala cu intrebarea!

| K0sti a răspuns (pentru stefanvladvlad):

laughing Corect! Scuze!

| Eduard619 a răspuns:

Trebuie sa faci doar update la driverele video.

| Vanqu1sh a răspuns:

Cum spune Eduard, update la driverele placii video, dar totusi ce placa video ai de nu suporta OpenGL 2.0?

| stefanvladvlad a răspuns:

Descarca o versiune mai noua

| MiNuTz a răspuns:

Banuiesc ca placa ta video e ceva gen Old Grandpa...
Si nu prea ai nici Procesor si nici RAMi.
Fiecare joc are anumite cerinte... straight face

| Natalia a răspuns:

Time to upgrade my Minecraft to online multiplayer status thanks to http://freeminecraft.cc :D