| marty2016 a întrebat:

Vreau sa listez un document pdf si nu imi apare imprimanta instalata in lista ca sa o pot selecta. Alte tipuri de fisiere pot lista, doar pdf-uri nu pot. Ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Încearcă să îl deschizi cu alt program (edge, de exemplu) și tipărește de acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact! PDF în Word. Asta am făcut eu ieri încercând să editez un PDF și cum nu prea am reușit ( în cazul meu, de pe telefon) l-am "transformat" în Word, am prelucrat în Word apoi invers, conversie în PDF.
Uite aici un exemplu

https://smallpdf.com/pdf-to-word

Sau poți folosi căutarea pe google PDF TO WORD.
It's easy.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Poți transforma Pdf-ul în Word.

| marty2016 explică (pentru Florin9Florin9):

E un document cu multe formule si dupa transformarea lui in document word nu se vad corect aceste formule. M-ar interesa cum pot sa adaug imprimanta in lista de imprimante care imi apare cand vreau sa listez documentul pdf.