| KaanNoah a întrebat:

Vreau sa ma apuc de programare, insa nu stiu cum... Adica am invatat din bazele C++
Ce trebuie sa fac? Care ar fi pasii? Adica invat bazele, dupa ce fac ca sa evoluez? Care sunt pasii?

Răspuns Apreciat de Editori
| flixbuster a răspuns:

Eu iti recomand sincer sa incepi cu C simplu. Orientarea obiect din C++ aduce in plus un nivel de complexitate care poate descuraja un incepator. Ce sa faci: carte (hartie/PDF), IDE si multe ore de citit carte si programat in IDE.

| Hihowareyou a răspuns:

Subscriu. Pentru inceput trebuie intelese instructiunile de baza (if, for, while etc.) si rezolvate niste probleme, iar apoi se pot invata usor, usor, chestii mai avansate: structuri de date, pointeri, alocarea dinamica de memorie etc. Pana la POO-ul din C++ este un drum lung, dar frumos. Bafta!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

C++ e atat de complex. O simpla carte in C++ iti va deschide multe cai

| PsyhoChild a răspuns:

Cauta un profesor si fa meditatii daca chiar vrei sa faci ceva