| zolofts a întrebat:

Vreau sa ma apuc de vlogging. Si imi permit un Canon DSLR. Problema e ca nu am vreo idee despre aparete foto/video etc si nu stiu ce sa imi aleg. Ce imi propuneti?

2 răspunsuri:
| DragoStefaN a răspuns:

Nu conteaza camera cu care inregistrezi. Conteaza lumina cel mai mult. De inceput iti recomand sa iti cumperi o camera web care sa filmeze 1080p la 30 fps si un microfon bun. Neaparat trebuie sa ai lumina buna care să bata pe tine, de asta depinde claritatea imaginii.

| zolofts explică (pentru DragoStefaN):

Dar totusi, mi se pare mai buna o camera foto. Nu zic sa fie DSLR neaparat. Un microfon bun? Ce mi-ai recomanda?