| Mosulcelbun a întrebat:

Vreau sa mai achizitionez o placa video http://www.emag.ro/......EDVBKBBBM/

Va rod sa-mi spuneti daca se potriveste cu PC-ul meu
Placa de baza: http://www.comx-computers.co.za/......ations.php

Windows: 7 ultimate
Memory RAM: 1gb
Procesor: Intel petium 4 3. 000ghz
DirectX: 11
Si la placa de baza Scrie suport momorie ddr2 nu e problema la placa asta ca e ddr5 nu?
Si uitati-va sa vedeti daca mere placa video pusa pe placa de baza si daca o Suporta Ms frumos

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Placa ta de baza are slot PCI Express ca si placa video pe care vrei sa o cumperi.Sunt compatibile.
Cand schimbi placa video trebuie sa ai grija la sursa.Placile video mai noi consuma mai mult iar o sursa slaba s-ar putea sa nu duca.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da va potrivi în slot și va funcționa, numai ca pe așa hardware, care e de Windows xp nu de Windows 7 nu se va simții difewrența.recomand un upghrade la ram la un 4 Gb și un Cpu dual core, asta ca Windows 7 să ruleze decent și să mai poți rula și jocuri.La placa video nu contează tipul de ram să fie identic cu cel al sistemului, ea funcționează independent, dar depinde de cantitatea de ram și mai ales de viteza procesorului, asta ca să nu rămână latentă, deci dacă e pe gddr5 e forte bine că e rapidă, mai ales că ai și lățime de bandă de 128 mb, dar ramul și CPU-ul o va trage în jos, că cam puțin.Succes

| Mosulcelbun explică:

Sursa e de 450w o va duce?