| c0pil1n a întrebat:

Vreau sa mai adaug un hdd. Momentan am doar un ssd de 256 gb si vreau sa mai adaug 1t macar.
Trebuie sa reinstalez windows-ul dupa ce instalez hdd-ul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce il primesti trebuie sa bagi hdd ul inauntru, sa intrii in Windows in disk manager, dai initialise volume.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Lasă ssd-ul boot-abil și in rest nu faci nimic, windows-ul îl "vede"

| anonimg a răspuns:

SpiridusulTuca a răspuns bine si merita funda. Nu trebuie sa reinstalezi windows-ul.
Dupa ce ai conectat hdd-ul cu placa de baza, apesi pe butonul Windows (sau Start) si scrii acolo: disk management.
Din acea fereasta care se va deschide formatezi hdd-ul ca sa poata fi vazut corect (ca o partitie) de catre windows. Ii aloci si o litera.

| NLS a răspuns:

Nu, pentru ca il vei adauga ca unitate secundara de stocare banuiesc (asa ar trebui facut).

Windowsul trebuie instalat cand inlocuiesti unitatea de stocare pe care se afla instalat sistemul de operare. (de exemplu daca inlocuiesti SSD-ul cu un altul mai mare).