| Culturism69 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar niste Casti Audio Beats by Dr.Dre.
Si nu stiu care e diferenta intre alea " Solo", "Solo HD", "Mxr", "Pro" sau care mai sunt.
Imi puteti explica aceste "diferente"?

Răspuns Câştigător
| Buutu a răspuns:

Prima diferență clară e prețul.
Dacă vrei să folosești pentru a asculta muzică de pe diferite dispozitive care funcționează cu acumulator/baterii e recomdat să cumperi Solo HD fiindcă impendanța e mică,dacă vei folosi una din celelalte variante vei observa că pe dispoziteve cu acumulatori/baterii la nivelul maxim al volumului nu se va auzi foarte tare.
Cele Solo HD au și un microfon pentru convorbire telefonice.Ele au fost create pentru smartphone-uri
Dacă vei folosi pentru stații,mixere,laptop,calculator sunt bune toate.
Cele Pro și Mxr sunt la fel,doar că cele Mxr sunt recomandate Dj-ilor, cele pro sun pentru cei monitorizează sunetul la case de producție și înregistrare, dar desigur poți să le folosești și tu.
Cele Pro sunt la fel ca cele Mxr doar că foarte rezistente și datorită construcției cupelor sunetele externe nu pătrund, vei auzi doar muzica și nimic altceva, chiar și cu volumul scăzut!

| Culturism69 explică (pentru Buutu):

Pai vreau sa ascult mai mult la telefon ( Samsung Galaxy S3 ) si poate cateodata si la Laptop.
Imi trebuie alea ''Solo Hd'' nu? happy

| Buutu a răspuns (pentru Culturism69):

Da,cele mai recomandate!

| Culturism69 explică (pentru Buutu):

Ok, Mersii frumos.