| Marcy12 a întrebat:

Vreau sa mi cumpar o placa video si pentru asta trebuie sa stiu la ce frecventa lucreaza procesorul...Cum aflu asta?

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

Poate ca vrea sa cumpere o placa care sa fie pe masura procesorului, adica sa nu limiteze placa video procesorul sau invers.
Daca vrei mult mai multe detalii despre procesor, descarca Everest sau Cpu-z.

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Daca vrei sa afli frecventa procesorului dai click dreapta pe My Computer si selectezi Properties. Nu vad ce legatura are cu placa video, dar asta ai intrebat, iaca raspunsul. Succes!

| Kattan a răspuns:

Placa video nu are nici o legatura cu frecventa procesorului.