| Andrei_Nicola_1990 a întrebat:

Vreau sa mi explicații(în termenii cei mai banalii, adică nu ca un IT-st, astfel încât să și înțeleg ce scrieți) care e diferența dintre limbajurile de programare (nu stiu cine știe ce; va si dați seama), dar privind limbajurile la cel mai mic nivel: sunt comenzi pentru calculatoare făcute din coduri >binare-0 si 1 care sunt "create" dintr-un electron si un nimic. Cred că veți avea mult! :-)

Răspuns Câştigător
| peperonies a răspuns:

Limbajele de programare ii spun calculatorului ce sa faca. diferentele dintre ele sunt de sintaxa si de ce poti sa faci cu ele dar in final toate fac cam acelasi lucru.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Explicații
banalii?
limbajurile?

In ce limba sunt astea taicule? Noi nu crezi ca trebuie sa intelegem ce scrii? A drac ea de limba romana...