| 1Chris1 a întrebat:

Vreau sa-mi fac un abonament la telekom si sa-mi iau un Samsung galaxy s4 sau s3, daca nu platesc ce se poate intampla?

Ce telefon sa-mi iau la abonament si de unde? Ce imi trebuie pentru a face un abonament la Telekom?

2 răspunsuri:
| iInfinityDarkness a răspuns:

Salut.
Sora unui prieten a făcut asta şi a rămas cu telefonul. În orice caz, nu-ţi recomand să faci asta, este lipsă de bun simţ şi poate nu vrei să intri în vreo belea.

| Edwards2017 a răspuns:

1) acte pentru abonament:
Cartea de identite/buletin
Factura de energie electrica sau gaze, ca sa demonstrezi ca ai domiciliul la acea adresa si cam atat.

2) Neplata
Daca nu platesti singurul lucru care ti se poate intampla este sa fi chemat in judecata pentru recuperarea prejudiciului. Nu iti recomand asta pentru ca vei intra intr-o baza de date si nu vei mai putea sa faci niciodata vreun imprumut in banca sau ceva asemanator!