| 11dimi a întrebat:

Vreau sa-mi iau o pereche de casti, doar ca nu stiu ce este impedanta, imi poate explica cineva ce inseamna "impedanta"?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impedanta este claritatea sunetului, adica cat de bine se aude la casti cand asculti muzia!
Eu ati recomand casti de la Dr. Dre, Beats Pro by Dr. Dre!
Cauta pe Google - impedanta DEX

5 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

"Impedanta este claritatea sunetului, adica cat de bine se aude la casti cand asculti muzia!" Unde naiba vedeti voi informatiile astea, "audiofililor", "fizicienilor"?

Impedanta reprezinta rezistenta la trecerea curentului electric si desi influenteaza sunetul unei perechi de casti, nu defineste "cel mai bun sunet". Trebuie sa ai grija ca dispozitivul pe care conectezi castile sa aiba impedanta potrivita pentru acele casti. Daca dai mai multe detalii, in conformitatea achizitiei iti pot da un sfat, ca n-am destul timp liber incat sa fac teorie aici.

| Miree a răspuns:

Impedanta este claritatea sunetului. Mai pe româneşte, cât de bine se aude atunci când asculţu muzică în căşti.

| Ag30Fdr4g0nz a răspuns:

Roxana1985, ce-i aia profitshare in linkul tau?

| Websters a răspuns:

Impedanta e o caracteristica destul de importanta la o pereche de casti. Cu cat impedanta este mai mare cu atat castiile sunt mai performante.