| dannyelutzu1_6199 a întrebat:

Vreau sa-mi iau o placa video si nu stiu de care sa imi iau am aceasta placa de baza:Foxconn P4M9007MB ziceti-mi sugestii de placi video care sa-mi mearga ...plsss fundita

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O placa la circa 1 Gb si latime de banda mare 128 sau 256. Cauta eMag ca-i transportul gratuit.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da pm, si zi cati bani vrei sa dai maxim pe ea.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Diferenta este de frecventa. PCI-e x16 2.0 lucreaza cu o frecventa mai mare. Daca vei pune pe placa ta de baza o placa video cu PCI-e x16 2.0 ea va functiona dar vei avea probleme cu ea si nu va merge la capacitatea maxima a ei. Deci, sfatul meu: cumpara-ti o placa video cu x16.

| dannyelutzu1_6199 explică:

Pai in jur la 300 de ron...cam asta ar fi bugetul.dar ma interseaza sa stiu ce ddr pot sa-mi bag sau ce mufa trebuie si ce diferenta ii intre pci-e x16 si pci-ex16 2.0.ii tot aceeasi treaba? plss un raspuns care sa ma jute