| costy20 a întrebat:

Vreau sa-mi iau un laptop Dell si acum toate au placa video integrata Intel hd graphics si eu as vrea sa aiba dedicata de nVIDIA. pana la urma care e mai bun Intel sau nVIDIA?

Răspuns Câştigător
| 000MadMAX000 a răspuns:

Nvidia normal, nu compari o placa integrata cu una dedicata fie ea si de 128 mb, nu iti recomand deloc sa iti iei ceva cu Intel HD graphics...e varza...cauta ceva dedicat chiar daca are placa AMD radeon.

1 răspuns:
| EDy0706 a răspuns:

In nici un caz sa nu iti iei laptop cu Intel HD mai bine pui un pic departe sh iei ceva mai bun. nVidia normal e mult mai buna ca placa video decat Intel.