| Apocalipsa22 a întrebat:

Vreau sa-mi iau un procesor cu socket FM2 si vreau sa stiu daca pot sal montez pe o placa de baza care are socket FM2+ ca am auzit ca se poate.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Verifici lista cu procesoare suportate de placa respectiva si daca procesorul dorit de tine se afla in lista inseamna ca e compatibil.

| Apocalipsa22 explică (pentru Intruder19):

Procesorul este asta recomandami tu o placa: http://www.emag.ro/......D7YNRBBBM/

| CosminFlo a răspuns:

Iti sugerez sa nu i-ti iei un procesor pe FM2 doar prin simplul fapt ca daca vrei sa faci un upgrade pe viitor nu prea o sa ai multe variante. Mai nou acum toata lumea se duce pe AM3, cel putin acolo ai de unde alege... Chiar daca sunt fan Intel si a aparut socket 2011,
am auzit ca si AMD vrea sa treaca la DDR4 si un alt socket...

| Apocalipsa22 explică (pentru CosminFlo):

Stiu dar n-am sa am nevoie de upgrade nul folosesc la gaming ci ofice si vreau sa stiu daca pot pune FM2 pe placa de baza cu FM2+.Atat.