| alooooooooooo1111 a întrebat:

vreau sa-mi instalez w7 64 bit dar vreau intai sa intreb ceva cand am instalat windows xp 64 bit a fost pentru prima oara cand am bagat windows pe pc asta pentru ca e nou... si am bagat cd-ul de la placa de baza si am instalat tot ce am prins acum intrebarea este pe cd aveam placa audio, retea si un driver de la procesor se numeste supercharger mai este necesar sa instalez supercharger? pe un pc mai vechi instalam doar placa audio si video si atat numai instalam si retea si ce mai aveam pe cd-urile pc-ului si asta pe windows xp deci o sa am probleme o sa-mi mearga netu daca numai instalez placa de retea eu as vrea sa instalez doar audio si video atat sa numai bag nimic ca sa nu intampin probleme

dau funda celui mai bun raspuns!

3 răspunsuri:
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Poti instala windows 7, iar dupa instal faci TOATE update-urile de la windows (pentru ca uneori contin si driverele necesare). Cand ai terminat cu update-ul poti instala Uniblue Driver Scanner pentru a verifica daca ai nevoie de alte drivere.

| bada_3202 a răspuns:

In primul rand Windows 7 iti instaleaza driverele singur de la inceput... dupa ce l-ai instalat da click dreapta pe my coputer si te duci la manage apoi te duci la device manager...si cauti acolo ce e cu galben trebuie sa instalezi. ia Id meu si mai vb: marin_madalin14

| George327 a răspuns:

Internetul o sa-ti mearga, iar w7 de obicei imediat dupa ce l-ai instalat downloadeaza automat drivere pentru sunet si grafica. Dar daca vrei sa instalezi tu sunet, grafica, etc. cauta pe google siteul oficial al producatorului PC-ului tau si downloadeaza de acolo driverele cu cele mai noi update-uri. Eu de obicei folosesc varianta cu siteul producatorului.