| Alex_Alex_2001_Y3OH a întrebat:

Vreau sa-mi instalez windows 7.Am un GB memorie RAM si procesor AMD Athlon X2(2.81 GHz). Credeti ca imi va merge?

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Minimul cerut pentru windows 7 pe 32 de biti este 1 GB ram.Nu te astepta sa joci sau sa faci grafica.Pentru navigare normala e bun, genul facebook sau youtube.

| Alex_Alex_2001_Y3OH explică (pentru MskDesign):

Nu sunt genul care sa se joace tot timpul.Mie imi place sa privesc filme.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

O sa ti se miste execrabil cu windows 7. Ori mai bagi 1gb de ram, ori stai cu windows xp.

| LDCCristi a răspuns:

Off doamne... daca nu stiti sau nu ati testat nu mai raspundeti aiurea.
Am avut pe un pc un athlon 64 1.8 si 1 gb ram si mergea de nu avea treaba.
Sfatul meu este daca vrei sa te joci jocuri mai pune o memorie de 1 gb iar daca il tii pentru filme, muzica iti merge de il ia toti draci laughing

| Diggster a răspuns:

Eu aveam pe un calculator 512 mb ram...(win7 normal) Si era ok (Pt tine o sa fie mult mai bine)