| Cronos126 a întrebat:

Vreau sa-mi instalez windows 7 pe pc de pe stick. Dar atunci cand deschid stickul imi da ecran negru si o liniuta in dreapta sus care tot apare si dispare. Deschid stickul = selectare a stickului in bios si iesire din bios.

Va rog ma poate ajuta cineva?

DAU FUNDA!

6 răspunsuri:
| Doja a răspuns:

E sigur facut bootabil corect? Se poate sa fie doar bootabil dar fara sa-ti porneasca setup-ul de instalare. Foloseste programele de facut imagine pe stick de la Microsoft.

| Cronos126 explică (pentru Doja):

Un var de al meu priceput in calculatoare mi l-a dat fisierul cu windows 7, apoi l-am facut bootabil cu programul rufus. Eu nu mai am fisierul de windows 7. Daca poti sa ma ajuti ti-as fi recunoscator.

| Cronos126 explică (pentru Cronos126):

Te rog ajuta-ma!

| Cronos126 explică (pentru Doja):

Mersi mult, te rog frumos poti sa-mi dai un windows 7 ultimate sau e bun si asta: https://teamos-hkrg.com/index.php? threads/windows-7-sp1-ultimate-esd-english-x64-june-2018-preactivated.60050/

?

| Doja a răspuns (pentru Cronos126):

Nu iti pot recomanda piraterie. Poti gasi in schimb chei de instalare originale pe ebay, foarte ieftin.