| Ioanabalea a întrebat:

Vreau sa-mi vand laptop-ul si nu stiu la ce pret. Il am de 2 ani. Nu am avut nicio problema cu el. Nu s-a defectat niciodata. E Dell. Are procesor Intel(R) Celeron(R) CPU 1017U 1.60 GHz, memory RAM 4 Gb, System type: 64-bit Operating System, x64-based processor, windows 10 pro. Am nevoie de un sfat. Va rog sa raspundeti doar daca aveti habar de asa ceva. Multumesc!

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Cu indulgență îl poți vinde la 850-950 de lei.

| neutrino a răspuns:

Daca este in perfecta stare de functionare si doresti sa ai sanse sa il vinzi, atunci nu poti cere pe el decat, cel mult jumatate din pretul de cumparare. Nu uita ca, o "scula" noua, odata cumparata, pretul ei deja scade cu cel putin o patrime, chiar daca doresti sa o vinzi a doua zi.

| Frank51 a răspuns:

600 de lei daca nu ai placa video dedicata.
700 de lei daca ai placa video dedicata.
Era mai usor daca ne spuneai modelul laptopului, asa nu pot decat sa banuiesc ca nu ai o placa video dedicata, si o folosesti pe cea integrata, adica Intel hd. Deci pretul final ar fi de 600 de lei negociabil.

| Ioanabalea explică (pentru Frank51):

Dell Inspiron 3521

| Gonrax a răspuns:

Cam maxim 650-700 lei cu componentele alea.
Ai poate scoate mai mult din pret cu Windows-ul si aia 4 RAM, ca procesorul...
Negociaza si il vei da in jur de 550-700 lei, dar depinde si placa.