| sebastian1331 a întrebat:

Vreau sa reinstalez Windows-ul dar dupa ce bag cd-ul si-mi apare "Boot Ready", imi da o eroare:

" no such partition.
grub >rescue "

Este din cauza ca am sters Windows-ul si Linux-ul de-odata. Cum pot repara asta?

3 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Cum ai sters cele doua sisteme de operare? Sistemul de operare pe care doresti sa-l instalezi si-ti voi explica.

| jhonny999 a răspuns:

Stergerea gresita grub-ului de la Linux a corupt MBR[master boot record] Incearca sa-l repari cu discul de instalare Windows 7.
Urmareste Tutorialul; http://www.howtogeek.com/......-problems/

| dominyksk a răspuns:

Salut nu deoarece poti avea hardisc nou - gol sa nu aibe nimic pe el ai incercat alta versiune de windows?