| AlinnJe a întrebat:

Vreau sa reinstalez windows-ul si sa nu mai ramana niciun fisier pe laptop, adica eu am o groaza de jocuri pe laptop,, si daca imi reinstalez windows-ul imi raman toate fisierele vechi, si in C: e windows si windows.old si tot asa. vreau sa il reinstalez si sa nu mai am absolut niciun fisier vechi, va rog sa ma ajutati dau funda.

4 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Cind ajungi sa alegi in care partitie sa instalezi Windowsul, ayunci partitia aia trebuie sa o formatezi, vezi acolo jos, este simplu, o formatezi si iti sterge Absolut totul. Bafta.

Răspuns utilizator avertizat
| DavidOsam a răspuns:

Cand iti apare unde sa instalezi windows-ul, dai format la toate partitiile (asta in cazul in care pui sa faca boot de pe cd, nu sa instalezi windows-ul in timp ce folosesti laptop-ul).

| Jono a răspuns:

Ca sa reinstalezi un windows nou si bun trebuie in primul rand sa ai un cd/dvd cu windows bootabil. Daca cd/dvd nu e bootabil presupun ca tu i-ai dat install direct din windows, e gresit, trebuie dat din Boot System adica din bios. Si acolo iti va aparea cum sa le stergi pe ambele si sa le recreezi.