| minteuandedouaori a întrebat:

Vreau sa reziliez contractul de la Click net pentru ca am gasit la UPC o oferta mai buna sunt abonat la internet de 3 ani jumate dupa primi 2 ani am reinoit contractul pe inca 2 ani din care au trecut un an si 3 luni. Il pot rezilia, si daca da trebuie sa platesc o suma ceva?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Contractul poate fi reziliat si daca trebuie sa platesti ceva si cat anume gasesti in contract. Citeste-l cu atentie, mai ales prevederile privind incetarea contractului prin reziliere. Numai bine!

| virus_2823 a răspuns:

Nu face prostia asta, eu am plecat de la clik net la rds si am facut cea mai mare prostie din viata mea norocul meu est ca am facut decat pe un an contractul intai vorbeste cu cei de la clik net si o sa-ti faca destule oferte, asa au sarit pe mine cad le-am zis ca vreau sa reziliez, dar eu deja facusem contractul cu cei de la rds, in 4 ani cu clik net nu mi-a cazut decat de foarte putine ori pecand acum in 4 luni nu stiu daca a mers cumulat 1 luna, am facut la sesizari de m-am saturat eu si de fiecare data invoca motive pe care nu lear scoate din gura nici un elev in primul an la informatica, in plus din decembrie ma mint ca imi vor da un stik, cand va veni nimeni nu stie eu cred ca in decembrie cand imi va expira contractul la ei si voi semna de primire si de predare in acelasi timp, iti zic toate astea pentru ca acum rds-rcs este in tratative sa cumpere upc asta a fost dat si pe la stiri vreo cateva zile la rand, la protectia consumatorului din 100 de reclamati aproximativ 80 sunt la rds-rcs in legatura cu nerespecatrea datelor din contract, parerea mea este o firma de tot RAHATUL de abia astept sa vina luna decembrie sa fac din nou abonament la romtelecom